Möbler och heminredning - RFI annonserad

HBV har nyligen annonserat en RFI inför den kommande upphandlingen av Möbler och heminredning 21-135. Sista svarsdag är 2020-11-10. Genom denna RFI vill vi säkerställa att det i upphandlingen ställs relevanta krav som uppfyller upphandlingens mål att tillgodose våra medlemmars och kunders behov av möbler och inredning för hemlika miljöer. Ansvarig inköpsstrateg är Elin Erwid.

Förutom denna RFI har vi även skickat ut en enkät till våra medlemmar med frågeställningar om bland annat sortiment, tillvägagångssätt för avrop, funktioner i nätbutik samt miljökrav på transporter.

HBV strävar alltid efter att skapa ramavtal som ger våra medlemsbolag och kunder största möjliga värde, så ta chansen och var med och påverka upphandlingsunderlaget genom att svara på den annonserade RFIn.

RFI - Möbler och heminredning, klicka här>>


Befintligt ramavtal Möbler och heminredning 17-135 är giltigt till och med 2021-11-30. 

Antagna leverantörer i rangordning:

1. IKEA Svenska Försäljnings Aktiebolag
2. Input Interiör Sweden AB

Läs mer om befintligt ramavtal, klicka här>>

Kontakt

Frågor om denna upphandling besvaras av ansvarig inköpsstrateg Elin Erwid.

Uppdaterad 2020-10-30

Kontakt